slv.prosadguru.ru

Sibirski cedra - prebivalec severnih gozdov v naših vrtovih

Pine zdravje gozd na človeka. Zrak je dobesedno sterilno, in to ni presenetljivo, saj je cedra poudarja nestanovitne, ki uničujejo bakterije. Ampak to je res mogoče, da raste za prebivanje tajge gozd v naših vrtovih? Poskušajmo odkriti "strašno skrivnost".

sibirske cedre

Cedar - močan iglavcev do 40 m, z širjenja krono večstopenjskem in prtljažnik se ne zaponka roke, saj lahko njegov premer doseže 3 m predstavljati, kaj mora območje imeti podeželsko območje do cedre počutil sproščeno.? Toda za tiste, ki se ne more pohvaliti z veliko površino, obstaja alternativa: Ruski rejci redili sort pritlikavih sibirskega bora, ki ne zasedajo veliko prostora, vendar bo prinesla veliko koristi.

Botanično ime cedre - Sibirski bor. V naravi obstajajo 5 vrst mogočni velikan, in nekaj deset njegovih okrasnih sort, od katerih je le vrsta sibirske cedre donosom užitna semena (orehi). On je sposoben živeti na enem mestu za stare do 800 let, je dobro prilagojena ostro podnebje Sibirije in rusko centralno traku. Zato o tem in govori.

Video: Mesto romantično. Zheleznogorsk- Ilimskiy.wmv

Za kaj zasluži našo najljubšo sibirske cedre? Prvič, da je nenavadno dekorativni skozi vse leto, in izgleda super, ne le poleti, temveč tudi pozimi - ozelenitev preko zasneženih odnašanja. Drugič, zaradi njegovih okusnih in zdravih sadežev, od katerih proizvajajo zdravilne olje cedre. Tretjič, za smole, sok, ki ima celjenje rane učinek, zdravljenje za igle, uporablja za izdelavo tinkture pomagati z različnimi boleznimi, in celo nutshells, ki že vrsto let uporabljajo v tradicionalni medicini. In, seveda, vonj zdravljenja, ki želijo ne samo, da diha, in uživajo, pogoltni, se polni z živahnost cedre.

Sibirski cedre premajhen

Če ste že raste v sibirskem cedre države, se prepričajte, da opremiti v njegovi senci prostor za rekreacijo. Počitek pod drevesom, še 1 uro na dan, je možno zdraviti nekatere bolezni, saj cedra lahko kopičijo energije zdravljenja in ga dal ljudem. In če je v vaši državi stran še dekorativni zdravilec, se prepričajte, da je obrat.

gojenje cedre


Cedar lahko rastejo iz semen ali nakup cedre sadik v vrtcu.
Pri sajenju cedre upoštevati prostorsko orientacijo razdalje med drevesi mora biti 5-7 m, oddaljenost od vašega doma države, in cedre stavbe mora biti manjša od 3 m Če dal cedre bližje, lahko njegove močne korenine poškodujejo temelje stavb .. Pri sajenju cedre misli, da mu je všeč Clay dobro pognojeno, tal, senco varna in mrazu.

cedra sajenje

Izbira cedre sadik v vrtcu, kupi tisti, ki "sedijo" v posodah, v skrajnih primerih - brez posodah, vendar z velikim kepa zemlje na kornyah- v tem primeru, bi bilo presajanje biti uspešna. Get 2-3 let stare sadike. To je najboljša možnost, v razmerju cena / kakovost. Pri tej starosti, sadike imajo velikost 30 cm do 3 m, odvisno od stopnje cedre.

cedar sadike

tiste rastline, ki vidijo korenine izpostavljene in blede rumene igle zavrzite. Možno je, da jih preprosto izkopali iz gozda in pripravljena za prodajo. A gozdne sadike ukoreninijo zelo slabo na novo lokacijo. Torej, bomo nadaljevali s sajenjem cedre:

• Izkopljite celotno območje, na katerega nameravajo posaditi cedre, in če sajenje eno drevo, nato izkopali tla v polmeru 3 m okoli pristajalnih jame.
• Upoštevajte razdaljo med vdolbinice od 4 do 6 m (za pritlikavih sort - manj).
• Velikost ciljne jamo, da 30-40% več od velikosti lončeno grudo dreves.
• Če imate koča ali ilovnata gline tal je, lahko cedra sadike posajene neposredno vanj. Ampak, če je peščenjaka, mešanica jame izkopali tla s šoto in gline, v razmerju 2: 1: 2.
• Preden je sajenje sadik koristno pomočimo korenine v kremni rešitev gline.
• okrepiti podporo luknjo sajenja (vezava), nato postavimo sadiko in prikopalis na vsej zemlji.
• nadzemni del sadike vrvice kravato za podporo.
• Srednja vodi obrat in v 2 tednih, da zalivanje intervale z 1 zalivanje vsakih 2-3 dni (če ni dežja, seveda).

Kako rastejo iz semen cedre
Lahko greš na daljšo pot: da raste cedre orehov. V jeseni zbirajo zrele stožci in zbirajo najbolj trmast yadrena matice. Držite matice 2-3 ur v šibki raztopini kalijevega permanganata, in jih nato postaviti v topli vodi 3 dni. Voda je treba vsak dan spreminjati. Nato postavite matice v lesene škatle s šoto in grobega peska, jih zakopal v cm prsti na 1-1,5 in potresemo malo vlažno žagovino.

Predhodno škatle Znamka luknje ob straneh in na dnu zagotoviti pretok kisika. Zdaj, semena so pripravljeni za stratifikacije (izpostavljenost mrazu). Kraj polja do spomladi v prostoru s temperaturo +3 do +5 ° C (pri Možno je hladilnik) in občasno navlaži tal, in dva tedna pred presajanjem sadik v odprtem terenu, shranjevanje polja v toplem prostoru. Konec maja, sadike so pripravljeni za sajenje.

cedar sadike

cedra semena lahko seješ v odprtem terenu in brez kalitev, vendar v tem primeru se bo odstotek kalitve nizka. Če se boste odločili za tak poskus, urediti na postelji jeseni nekje v senci. Dodaj razlog (če je potrebno), šote in gline. Ali utor na razdalji 10-15 cm drug od drugega, njihova zaglubit 1-2 cm. Dal tja matice na razdalji 6-8 cm drug od drugega in pokrov utora šote ali žaganje. Po prezimovanje v maju in juniju, bi moral del semena kalijo. Potem zajema posteljo sadik z gazo v sadik ne boli ptice, in mesec dni kasneje, ko se je malo Sibiryachok odrasti, odstranite Gaza. In če želite, da se spomnimo natanko svojo cedre in pozitivno odzval na vse vaše družine, imajo pred vkrcanjem svoje matice v usta, samo eno ali dve minuti (kot je svetoval bioenergijo).

Opozoriti je treba, da je plodov iz sibirske cedre začne le 30 let življenja. Za pospešitev tega procesa, cedra sadike cepljen potaknjenci odraslih sadnih dreves. V tem primeru ne boste dobili veličastno velikana - cedra ne dvigne nad 5 m, vendar je plod bo imel 5 let po sajenju.

Nega cedre


Skrb za cedre ni problem, ga je treba zaliti le v sušnih dneh, gnojiti enkrat na sezono dušik, fosfor, kalij gnojilo za drevesa in mulčenje drevesnih debel v zimskem, šoto ali žaganje. Mimogrede, to je zelo koristno, da priložite v krogu blizu sod cedre velikih ploščatih kamnov. Pod njimi sčasoma pojavijo glivične rasti, pozitiven učinek na rast cedre.

Sorte sibirske cedre


In zdaj Predstavljam vam tri izmed najbolj priljubljenih sort sibirske cedre, najbolj priljubljenih ruskih kajžarjev. 

Sibirska cedra razred "predsednik"


Cedar razred "predsednik" - nizka (do 3 m) drevo, zrasla žlahtnitelja za vrtninami. Pridelka slaba, vendar se vrednotijo ​​po dobrih dekorativne lastnosti.

Video: Narava Sibirije - Beautiful mesto! DMARD - Irymar

Predsednik razred Cedar

Raznolikost sibirskem "Rekorditka" cedre


Cedar razred "Rekorditka" je znan po bogatem pridelka med pritlikavih sibirske cedre. Višina drevesa - do 3 metrov, majhne bule, videti zelo dekorativni, okusne in hranljive matice.

Sibirska cedra razred: Rekorditka

Raznolikost sibirske cedre "Narcissus"


Toda druga vrsta pritlikave cedre sibirski, "Narcis", rejci hibridizirana izključno za dekorativne namene. Višina cedre razred "Narcis" ne presega 1 m, velikih izboklin, sodčasta, neužitnih semen.

Raznolikost sibirske cedre: Narcissus

Do takrat dosežen napredek! Nadarjeni selektorji so bili sposobni doseči enotnost narave in znanosti. Kot rezultat, vidimo mogočne pritlikave sorte cedre, ki omogoča njegovo plemenito srce ljudi, ki jo gojijo na svojih primestnih območjih.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2020 slv.prosadguru.ru